Orientujeme se na využití špičkové techniky, bez které není možné náročné cíle a úkoly splnit. Naše budoucnost je spjata s ideou Průmyslu 4.0, především s virtuálním zprovozněním a 3D tiskem.

Siemens LogoProcess Designer LogoProcess Simulate Logo
01

Plánování

Díky dlouholetým zkušenostem naplánujeme váš projekt kompletně. Analyzujeme váš výrobní proces a dokážeme vytvořit kompletní workflow od logistiky až po samotný výrobní proces.

Dodržení výrobních kapacit podložíme výpočty a celý proces pak dále odsimulujeme.

Tecnomatix Process Designer nám umožňuje efektivně otestovat všechny možné úskalí již v konstrukční fázi. Rozplánování pracovišť a časové analýzy jsou klíčovým prvkem pro správné fungování zařízení a celých linek. Vytváříme tak virtuální prostředí, které tvoří základní páteř digitální továrny a umožňuje tak zákazníků větší prostor pro variabilitu jejich zařízení. Dále pak dokáže spravovat a archivovat data o aktuálním stavu zařízení z hlediska dalšího rozšíření a úprav.

Process Simulate poskytuje vám i vašim kolegům možnost společně plánovat, analyzovat a spravovat výrobní procesy pro celé závody, linky a jednotlivé operace. S použitím objektově orientované technologie, podnikových knihoven prostředků a operací, osvědčených výrobních postupů a ověřených zkušeností, můžete vytvářet optimální procesy a přizpůsobit se více variantám výrobků.

02

Engineering

Zabýváme se kompletním engineeringem, analýzami, simulacemi a optimalizacemi ve vývoji produktů zejména v automobilovém, leteckém a strojírenském průmyslu. Poskytujeme inženýrské služby, pomáháme u klientů zavádět CAE nástroje do praxe a zabezpečujeme technickou podporu.

Realizace projektů
03

Realizace projektů

Pro mnohé klienty zajišťujeme realizaci projektů jak z pozice dodavatele, tak z pozice kontroly dodavatelů přímo pro zákazníka. Naši pracovníci dohlížejí každý den na správnou instalaci a kontrolu dle smluvních podmínek. Dále pak celé zařízení otestujeme, uvedeme do provozu a popřípadě doladíme nedostatky přímo s dodavatelem.

Catia Logo
04

CAD Design

Podle vašich potřeb připravíme 3D model a výrobní dokumentace. Všechny podklady předáme k výrobě a jsme k dispozici pro další konzultaci při realizaci.

 • Vývoj nových strojních zařízení.
 • Propočty a nabídky.
 • 3D model zařízení.
 • Výrobní a 2D dokumentace.
 • Kusovníky a nakupované díly.
 • Úpravy stávajících zařízení a integrace.
ePlan loog
05

Elektro engineering

Dle vašich požadavků nebo potřeby projektu vytvoříme kompletní projekt elektroinstalace do zařízení. Specializujeme se na průmyslové rozvaděče, výrobní zařízení a dopravníkovou techniku.

 • Vyprojektování kompletní elektro-dokumentace.
 • Zadaní a dozor při výrobě.
 • Kontrola při zprovoznění.
 • Integrace a úpravy stávajících zařízení.
 • Cenové kalkulace.
 • Certifikace dle platných norem.
Rockwell Automation LogoStudio 5000 LogoSiemens TIA Portal Logo
06

Softwarové řešení

Máme dlouholeté zkušenosti s programováním v Step5, Step7,TIA Portal a WinCC od firmy Siemens. Produkty od Siemens jsou momentálně nejrozšířenější v našem regionu. S firmou Siemens spolupracujeme již dlouho dobu, a proto od nich využíváme i produkt Process Simulate v nejvyšší možné konfiguraci pro virtuál commisioning. Tento nástroj využíváme zejména pro ověření softwaru do řídících prvků. Ověří se tím tak správnost softwaru do PLC a robotů.

Nová disciplína virtual commisioning je úzce spojená s výrobci průmyslových robotů. Momentálně využíváme RCS moduly pro Kuka , Fanuc a ABB roboty.
Umožňuje nám to reálně naprogramovat controler robota v Process Simulate. Vidíme tak celou sekvenci robotické buňky a jsme schopni jí efektivně optimalizovat. Celá syntaxe programů je reálná a komunikace jsou simulovány přímo fyzicky s PLC nebo s PLC emulátorem.

Naši zákazníci využívají i produkty firmy Rockwell Automation. PLC and HMI zařízení Allen Bradley má svá specifika a jsou dalším velkým hráčem na trhu. Pomocí Studia 5000 Logix Designer a Factory Talk není problém naprogramovat vše dle vašich představ.

S nástupem IOT se rozšiřuje i jiný přístup k runtime PLC zařízením. Moderní přístup řízení je reprezentován systémem CODESYS V3. Volnost a moderní přístup k programování v automatizaci je poměrně nový směr a výrobci jako Turck, Schneider, Beckhoff či Festo na něho spoléhají. Výhodou tohoto systému je přístup ke klasickým programovacím jazykům jako je Python přímo v PLC runtime programu. V kombinaci s multiprotokolární technologií na jednom PLC nám umožňuje jednoduše se propojit s nadřazenými systémy bez využití dalších OPC serverů.

Prusa Research LogoUltimaker Logo
07

3D tisk

Pro všechny naše zákazníky tu máme možnost 3D tisku prototypových dílů. Ověříme tím funkčnost menších přípravků, montážních nástrojů nebo tvarových dílů. Touto poměrně novou technologií se zabýváme již několik let. Ušetříme tím náklady na nákladné obrábění. Někdy ani požadovaný tvar nelze obrobit a kvalita moderních plastů dosahuje dostatečné pevnosti i pružnosti. Z prototypů se tak často stávají funkční díly nebo přípravky.

Rádi se budeme podílet na vašich projektech.

Kontaktujte nás